Celosvětový správce identit Okta napaden hackery

Hackeři Lapsus$ útočí

Jeden z největších správců elektronických identit americká společnost Okta se v lednu stala terčem útoku hackerské skupiny, která si říká Lapsus$. Hackeři se k útoku přihlásili prostřednictvím sociální sítě Telegram a prohlášení doplnili o screenshoty.

Není jisté, k jak velkému množství dat se jihoamerické vyděračské skupině podařilo dostat. Informace, které k napadení poskytla společnost Okta, se od prohlášení Lapsus$ značně liší. Odborníci na bezpečnost upozorňují, že kyberzločinci mohou mít přístupové údaje k podnikovým sítím a aplikacím po celém světě. Okta ve svém prohlášení uvedla, že provedla šetření situace a že zákazníky, kteří by mohli být tímto útokem ovlivněni, již kontaktovala prostřednictvím e-mailu. Dle vyjádření agentury Reuters nemusí zákazníci Okty podnikat žádná protiopatření. Nicméně doporučujeme, aby si zákazníci společností jako T-Mobile změnili svá hesla. 

Nepodceňujte svá hesla

Vzhledem k předpokladu, že hackerské útoky se budou objevovat stále častěji, doporučujeme, aby si uživatelé zadávali silná hesla, která by měla snížit pravděpodobnost, že se do jejich účtu někdo neoprávněný dostane. Obecně se doporučuje, aby heslo mělo alespoň 12 znaků, obsahovalo malá i velká písmena (a to nejen na začátku slova), čísla a speciální znak.

V současné chvíli svět kyberprostoru rozvířila informace, že se Lapsus$ opět prostřednictvím Telegramu hlásí i k útoku na společnost Microsoft. Údajně se měli dostat ke zdrojovému codu Cortany, hlasové asistentky Microsoftu. Tato informace je zatím nepotvrzená. Společnost Microsoft situaci prověřuje.

Sdílet aktualitu:

Nezmeškejte novinky

Neodkládejte řešení technologických problémů.
Spojte se se zkušeným partnerem, který je vyřeší za vás.