Audit SW licencí

Jen desetina firem má nasazeny nástroje pro monitoring stavu licencování

Nemusí být vaším úmyslem porušovat licenční podmínky, ale často o tom ani nevíte. Specializujeme se především na licence Microsoft, a to na licenční modely SW i HW. Licenční modely a metriky se neustále mění, a proto pomůžeme vaší firmě posoudit aktuální stav veškerých instalovaných licencí Microsoft.

Posouzení stavu licencí

Nechte si garantovat, že máte vše licenčně správně. Zabezpečíme, že vaše firma bude dodržovat soulad používání softwaru a jeho licenčních podmínek.

Licenční modely na míru

Kombinováním jednotlivých licenčních modelů navrhneme optimální model přímo pro vás a vaše potřeby tak, abyste neporušovali žádné podmínky.

Návaznost hardwaru

Posoudíme nejen software, ale také hardware vašich serveroven, aby vám nic neuniklo. Zároveň pro vaše podnikání navrhneme řešení v rámci SW i HW.

Multilicence

Pomůžeme vám s výběrem jednotlivých i hromadných licencí, tak aby pro vás byly finančně výhodné a plnily všechny požadavky vaší firmy.

OEM licence

Prověříme a případně i zabezpečíme software v OEM licenci, který máte navázaný na konkrétní hardware, počítač nebo uživatele.

Pronájem licencí

Zajistíme vaší firmě pronájem licencí na základě Microsoft SPLA nebo Microsoft CSP, které umožňují licencovat produkty Microsoft na více zařízeních.

Uživatelské licence

V rámci serverů ověříme také, zda plníte i případné uživatelské licence, o kterých mnohdy nemusíte ani vědět. Využijte naše licenční poradenství.

MĚJTE JISTOTU, ŽE PLNÍTE LICENČNÍ PODMÍNKY

Licencujeme serverovou infrastrukturu jako Windows a SQL servery, terminálové servery a klientská zařízení, jako jsou operační systémy a MS Office.

Každý softwarový produkt se licencuje jiným způsobem a má jiná specifika. Poskytujeme různé licence pro různé servery.

Některé serverové licence vyžadují také zvlášť i uživatelská oprávnění. Vše s vámi prověříme, zoptimalizujeme nebo případně navrhneme multilicenční řešení.

Postihy za nedodržení licenčních podmínek se nedotýkají jen IT oddělení, ale všech zapojených subjektů. Jedná se o finanční postihy až po zákaz činnosti. Chraňte se včas.

Nelamte si hlavu s licencemi

Zajistíme vám licenční poradenství a následné řešení v rámci veškerých licencí.

Máte zájem o naše služby?

Pokud máte zájem, abychom vás kontaktovali s individuální nabídkou služeb, udělte nám souhlas s kontaktem tím, že vyplníte své telefonní číslo, nebo e-mail, které budeme zpracovávat pouze pro tento účel. Více o ochraně soukromí a možnostech odvolání souhlasu naleznete zde.